Vishay PTN0805E3482BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 34800ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0805E3482BBT1.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-46.15%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
34.8 kΩ
34.8 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C