Vishay PTN0603E2612BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 26100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0603E2612BBT1.
3 month trend:
-47.08%
Stock
3,754
Authorized Distributors
4
Resistance
26.1 kΩ
26.1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C