Vishay PTN0603E1022BBT1
Res Thin Film 0603 10.2K Ohm 0.1% 0.15W ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0603E1022BBT1.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-10.00%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB1022V
Res Thin Film 0603 10.2K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity5-1879224-0
Res Thin Film 0603 10.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 10.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0710K2L
Res Thin Film 0603 10.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP2176089-1
Res Thin Film 0603 10.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Vishay PTN0603E1022BBT1 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 10200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PTN0603 25PPM 10.2K 0.1% B T1
10.2K OHM .1% 25PPM 1/6W