Vishay PTN0402E2260BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.05W, 226ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
TTIPTN0402E2260BBT101KTape & Reel
3h
AvnetPTN0402E2260BBT101K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0402E2260BBT1.
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-2AEB2260X
Res Thin Film 0402 226 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B226RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 226ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA-2AEB221X
Res Thin Film 0402 220 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB241X
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B205RE1
Res Thin Film 0402 205 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0402B240RE1
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay PTN0402E2260BBT1 provided by its distributors.
PTN0402 25PPM 226 0.1% B T1
226 OHM .1% 25PPM 1/20W