Vishay NFR2500002701JA100
Res Metal Film 2.7K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetNFR2500002701JA10001K
8h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay NFR2500002701JA100.
IHS
Datasheet10 pages9 years ago
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-2K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 2700ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
2.7 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
TE ConnectivityROX1SJ2K7
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.7 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityCFR25J2K7
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.33W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay NFR2500002701JA100 provided by its distributors.
0.33W, 2700ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
NFR25 5% A1 2K7