Vishay IHLP6767GZER470M1A
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 42.7Ohm DCR 6767 Auto
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHLP6767GZER470M1A.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-8.74%
CAD Models
Download Vishay IHLP6767GZER470M1A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
783
Authorized Distributors
3
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
8.7 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
42.7 mΩ
42.7 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay IHLP6767GZER470M1A provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 6767
100KHz 4.1MHz 8.6A 47¦ÌH 42.7m¦¸ ¡À20% 6767 17.28mm*7mm