Vishay IHLP1212BZER1R2M11
FIXED IND 1.2UH 5A 27 MOHM SMD / 1.2 μH Shielded Molded Inductor 5 A 27mOhm Max Nonstandard
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHLP1212BZER1R2M11.
IHS
Datasheet6 pages8 years ago
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-72.76%
CAD Models
Download Vishay IHLP1212BZER1R2M11 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-03-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 6.5A 0.016Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 6.5A 0.016Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz Iron 5A 0.022Ohm DCR T/R