Vishay HLW20A1Z68R00JF
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 68ohm, 36.8782V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay HLW20A1Z68R00JF.
IHS
Datasheet3 pages16 years ago
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-01-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-03-25
LTD Date2016-09-30
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 68ohm, 26.077V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 18.439V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1623729-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 68ohm, 34V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3935
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 62ohm, 17.607V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1168RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 68ohm, 16.4924V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Descriptions
Descriptions of Vishay HLW20A1Z68R00JF provided by its distributors.