Vishay CW02BR6800JE1213
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.68ohm, 1.649V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
NewarkCW02BR6800JE12130100
AvnetCW02BR6800JE12130100
12h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CW02BR6800JE1213.
Official Datasheet11 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 0.68ohm, 1.3038V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.68ohm, 10% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.62ohm, 0.7874V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW7R68J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.68ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623778-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.68ohm, 1.8439V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CW02BR6800JE1213 provided by its distributors.
CW-2B-13 .68 5% E12 e3