Vishay CRHV2512AF100MFKET
Res Thick Film 2512 100M Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRHV2512AF100MFKET.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+232%
CAD Models
Download Vishay CRHV2512AF100MFKET symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
17,426
Authorized Distributors
6
Resistance
100 MΩ
100 MΩ
100 MΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay CRHV2512AF100MFKET provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100000000ohm, 3000V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM SURFACE MNT RESISTOR 2512 CASE 100MOHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
100M¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 2512 6.35mm*130¦Ìm*640¦Ìm