Vishay CRCW120630R9FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 30.9ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW120630R9FKTA.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet8 pages15 years ago
Newark
CAD Models
Download Vishay CRCW120630R9FKTA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
7,437
Authorized Distributors
3
Resistance
30.9 Ω
30.9 Ω
30.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicERJ-8ENF30R9V
Res Thick Film 1206 30.9 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0730R9L
Res Thick Film 1206 30.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 30.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF33R0V
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF30R0V
Res Thick Film 1206 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0733RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0733RL; 33 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW120630R9FKTA provided by its distributors.
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 30.9 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:30.9ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No