Vishay CRCW060334R0FKEA
Res Thick Film 0603 34 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW060334R0FKEA.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
Newark
Inventory History
3 month trend:
-0.98%
CAD Models
Download Vishay CRCW060334R0FKEA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Download
Ultra Librarian
Download
Authorized Distributors
6
Resistance
34 Ω
34 Ω
34 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Yageo GroupRC0603FR-0734RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 34Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 34 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF34R0V
Res Thick Film 0603 34 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0733R2L
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0733RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW060334R0FKEA provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 34ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 34 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 34Ohm 0.1W 1/10W
RES, 34R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM
RES, 34R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 34ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toler