Vishay CA0002100R0JE05
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 100ohm, 14.1421V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CA0002100R0JE05.
IHS
Datasheet3 pages10 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-01-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
Related Parts
TE Connectivity / AMP2176085-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityES3W100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623795-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CA0002100R0JE05 provided by its distributors.
Axial FIXED RESISTOR CA 0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm 2W 100Ohm ±300ppm/C
Res Wirewound 100 Ohm 5% 2W ±300ppm/°C Conformal Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
CA-2 100 5% E05 e3