Vishay AC03000001000JAC00
VISHAY AC03000001000JAC00 Through Hole Resistor, 100 ohm, Axial Leaded, 3 W, 5%, AC Series
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay AC03000001000JAC00.
IHS
Datasheet12 pages5 years ago
Datasheet9 pages18 years ago
element14 APAC
Farnell
Burklin Elektronik
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-12.84%
CAD Models
Download Vishay AC03000001000JAC00 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
9,053
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
80 ppm/°C