Vishay 293D684X9035A2TE3
680NF SMD Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 35 VDC +/-10%, 293D Series
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 293D684X9035A2TE3.
IHS
Datasheet24 pages2 years ago
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Garrett
Inventory History
3 month trend:
+4.10%
CAD Models
Download Vishay 293D684X9035A2TE3 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Stock
43,571
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.6 Ω
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Yageo GroupT491A684K035AT
CAP TANT 0.68UF 10% 35V 1206 / 0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 8Ohm