Vishay 199D106X9025C6B1E3
Cap Tant Solid 10uF 25V 10% (5.5 X 11.64mm) Radial 5.08mm 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 199D106X9025C6B1E3.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-39.84%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
12,240
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
2.5 µA
2.5 µA
Dissipation Factor
8 %