Vishay WSL2512R1000JBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R1000JBA.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity1622825-9
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-1TRSJR10U
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-L1WKJ10CU
Res Thick Film 2512 0.01 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K3AR10JTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.1ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity1622825-9
Yageo GroupRL2512FK-070R1L
1W Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R1000JBA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.15%B43
RES 0.1 OHM 5% 1W 2512
WSL-2512 .1 5% B43