Vishay WSL2512R0450FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.045ohm, 0.2121V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0450FBA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJMP4MF47MU
Res Metal Plate 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR047F
Res Metal Foil 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityTL3AR047F
TE ConnectivityTL3AR047FTDG
PanasonicERJL1WKF47MU
Res Thick Film 2512 47m Ohm 1% 1W Ý100ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0450FBA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0451%B43
RES 0.045 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .045 1% B43