Vishay WSL2512R0440FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.044ohm, 0.2098V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0440FEA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityTL3AR047F
Res Metal Foil 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityTL3AR047F
Res Metal Strip 2512 0.04 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR047FTDG
PanasonicERJMP4MF47MU
Res Metal Plate 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJL1WKF47MU
Res Thick Film 2512 47m Ohm 1% 1W Ý100ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0440FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0441%EAE3
RES 0.044 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .044 1% EA e3