Vishay WSL2010R0200JEK
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.5W, 0.02 Ohms, 5% Tol, Lead-free, Bulk
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0200JEK.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 pages7 years ago
Related Parts
PanasonicERJ-6BWJR020V
Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR020JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJL12KJ20MU
Thick Film Chip Res, Low Ohmic,1812, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJL12KJ20MU
PanasonicERJ-M1WSJ20MU
Res Thick Film 2512 0.02 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1218JK-070R02L
Res Thick Film 1218 0.02 Ohm 5% 1W ±2000ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2010R0200JEK provided by its distributors.
RES 0.02 OHM 5% 1/2W 2010
WSL-2010 .02 5% EK e3