Vishay WSL20103L100FEK18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0031ohm, 0.0557V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL20103L100FEK18.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 2010 0.003 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive Bulk
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.003ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJMP3MF3M0U
Res Metal Plate 2010 0.003 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res 2010 0.003 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3KF3M0U
Res Metal Plate 2010 0.003 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMB1SF3M0U
Res Metal Plate 1020 0.003 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL20103L100FEK18 provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.0031 OHM,1% TOL, PB-FREE, BULK, HIGH POWER
RES 0.0031 OHM 1% 1W 2010