Vishay WSL0603R0950FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.095ohm, 0.0975V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL0603R0950FEA.
Related Parts
PanasonicERJ-L06KF10CV
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6RSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-7W0R1L
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R1L
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2176049-7
Res Thick Film 0402 0.091 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 0.1 Ohm 1% 1/8W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL0603R0950FEA provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.095 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.095 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .095 1% EA e3