Vishay WSL0603R0380FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.038ohm, 0.0616V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL0603R0380FEA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 0603 0.04 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.04ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3BWFR039V
Res Thick Film 0603 0.039 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3BWFR036V
Res Thick Film 0603 0.036 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 0.036 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 0.039 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL0603R0380FEA provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.03 OHMS,0.5% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.038 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .038 1% EA e3