Vishay RNX07510M0FHLB
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 10000000ohm, 3000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNX07510M0FHLB.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD10M0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupHHV-50FT-52-10M
Res Metal Film 10M Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C AXL T/R
Stackpole ElectronicsRNF14FBD10M0
Descriptions
Descriptions of Vishay RNX07510M0FHLB provided by its distributors.
Res Metal Oxide 10M Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
RES 10M OHM 1% 2W AXIAL
DO NOT USE RNX-3/4 10M 1% T-2 L05
10M OHM 1% 100PPM 1.44W