Vishay CW01016K00JB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 16000ohm, 400V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CW01016K00JB12.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 16000ohm, 282.8427V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J15KE
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 15kOhm 10W
Ohmite20J15K
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15000ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1115KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15000ohm, 273.8613V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15000ohm, 212.132V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CW01016K00JB12 provided by its distributors.
RES 16K OHM 5% SILICONE WW
CW-10 16K 5% B12