United Chemi-Con EMZJ6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMZJ6R3ADA152MJA0G.
IHS
Datasheet2 pages12 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Related Parts
PanasonicEEEFP0J152AP
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-FK0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-FT0J152AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 6.3V 1500muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMZA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXUCM0J152MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCM 6.3V 1500muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMZJ6R3ADA152MJA0G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
SERIES: MZJ; VOLT: 6.3; CAP: 1500; DIA X LENGTH: 10X10; PACKAGING: TAPED
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
1500uF 6.3V 1.19A@100kHz 60mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS