United Chemi-Con EMVY160ADA330MF55G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, 2826
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVY160ADA330MF55G.
Electro Sonic
Newark
element14
DigiKey
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
United Chemi-ConEMVE160ADA330MF55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 45mA 1000h 105C Automotive T/R
33uF 16V 57.5mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEE-HA1C330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-1CA330WR
Panasonic EEE1CA330WR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-1CA330WAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 49mA 1000h 85C T/R
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVY160ADA330MF55G provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 140mA 1000h 105°C Cardboard T/R
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD