United Chemi-Con EMVH500ADA220MH63G
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20%( 8 X 6.3mm) SMD 1.6 Ohm 83mA 1000h 125C Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVH500ADA220MH63G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
Future Electronics
Newark
element14
Inventory History
3 month trend:
-16.67%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
KYOCERA AVXUCZ1V220MCL1GS
22uF 35V 34.5mA@120Hz 1.6惟 卤20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVH350ADA220MF60G
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 1.6 Ohm 69mA 1000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVY500ADA220MF55G
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 70mA 1000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEE-HA1V220P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 35V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HA1H220P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 50V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA1J220UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 63V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVH500ADA220MH63G provided by its distributors.
MVH Series 22 uF 50 V ±20 % Surface Mount Can Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:22µF; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:1.6ohm; Package/Case:H63; Body Height:6.3mm; Body Diameter:8mm ;RoHS Compliant: Yes