United Chemi-Con EMVE6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 550mA 2000h 105°C Cardboard T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVE6R3ADA152MJA0G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
Electro Sonic
Future Electronics
Newark
element14
Inventory History
3 month trend:
-0.55%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
United Chemi-ConEMVY6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 670mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 480mA 2000h 85°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMZA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUR0J152MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 489mA 2000h 85C T/R
PanasonicEEV-HA0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVE6R3ADA152MJA0G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
MVE Series 6.3 v 1500 uf 105c 10x10 mm 2k Hours SMD Aluminum Electrolytic
Capacitor Alum Elec 1500Uf, 6.3V, 20%, Smd
1.5mF 6.3V ¡À20% 2000h@ 105¡ãC 550mA@ 120Hz 10.3mm*10.3mm*10mm