United Chemi-Con EMVA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 480mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVA6R3ADA152MJA0G.
Datasheet2 pages15 years ago
Farnell
Newark
element14
DigiKey
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-11-25
LTD Date2016-11-25
Related Parts
PanasonicEEV-HA0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVE6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 550mA 2000h 105°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVY6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 670mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXUUR0J152MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 489mA 2000h 85C T/R
United Chemi-ConEMZA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVA6R3ADA152MJA0G provided by its distributors.
1500uF 6.3V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
CAPACITOR ALUM ELECT 1500UF, 6.3V, SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:1500µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:10mm; Diameter:10mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1500Uf, 6.3V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:1500Μf; Tensión Nominal:6.3V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:10Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Body Height:10Mm |Chemi-Con EMVA6R3ADA152MJA0G