United Chemi-Con ELXY250ELL151MH12D
Cap Aluminum Lytic 150uF 25V 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 445mA 3000h 105C Automotive Bulk
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con ELXY250ELL151MH12D.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
United Chemi-Con
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Related Parts
NichiconUPW1E151MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FR1E151
Cap Aluminum 150uF 25V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 2000 hr 105C Bulk
PanasonicEEU-FR1E151B
Panasonic EEUFR1E151B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB250ELL151MF11D
Cap Aluminum Lytic 150uF 25V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 540mA 7000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con ELXY250ELL151MH12D provided by its distributors.
LXY Series 25 V 150 uF Ø8x12mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 150UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 150µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Polarit 23K4075
Aluminum Electrolytic Capacitor 150Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Lxy; Capacidad:150Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:12Mm |Chemi-Con ELXY250ELL151MH12D