United Chemi-Con EKXJ451ELL220MJ35S
Cap Aluminum Lytic 22uF 450V 20%( 10 X 35mm) Radial 5mm 250mA 12000h 105C Automotive Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EKXJ451ELL220MJ35S.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
United Chemi-Con
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-9.25%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
NichiconUCY2G220MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 22muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUCY2V220MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 22muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
BXC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 22muF 400V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 400V 22muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EKXJ451ELL220MJ35S provided by its distributors.
22uF 450V ±20% 250mA@120Hz Plugin,D10xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
SERIES: KXJ; VOLT: 450; CAP: 22; DIA X LENGTH: 10X35; PACKAGING: BULK
Al Capacitor KXJ 450V 22uF 10x35
RS APAC
Radial Can KXJ 450V 22muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH