United Chemi-Con APXE100ARA470ME61G
Cap Aluminum Polymer 47uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APXE100ARA470ME61G.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
JRH Electronics
Electro Sonic
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+2.45%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
Cap Aluminum Polymer 47uF 10VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.026 Ohm 2600mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConAPXA100ARA470MF60G
Cap Aluminum Polymer 47uF 10V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.031 Ohm 2250mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 47uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.026 Ohm 2600mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105142001
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPXA200ARA470MH70G
Cap Aluminum Polymer 47uF 20V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.045 Ohm 2000mA 2000h 105°C T/R
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APXE100ARA470ME61G provided by its distributors.
Taped/Capacitor, Aluminum, 10 V, Cap.47 , Dia.5 , Leng.5 |Chemi-Con APXE100ARA470ME61G
PXE Series 10 V 47 uF 5 x 5.8 mm SMT Conductive Polymer Aluminum Capacitor
10V 47uF Polymer ±20% 28mΩ 2.31A@100kHz SMD,D5xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS