United Chemi-Con APXA100ARA470MF60G
Cap Aluminum Polymer 47uF 10V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.031 Ohm 2250mA 2000h 105°C T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APXA100ARA470MF60G.
IHS
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
Electro Sonic
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-5.08%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Related Parts
Cap Aluminum Polymer 47uF 10VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.026 Ohm 2600mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConAPXE100ARA470ME61G
Cap Aluminum Polymer 47uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 47uF 6.3VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.03 Ohm 2000mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 47uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.026 Ohm 2600mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105142001
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Panasonic20SVPA47M
Cap Aluminum Polymer 47uF 20VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.033 Ohm 2630mA 2000h 105C T/R
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APXA100ARA470MF60G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
10V 47uF Polymer ±20% 31mΩ 2.25A@100kHz SMD,D6.3xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
47¦ÌF 10V ¡À20% 31m¦¸ 15000h@ 105¡ãC 2.25A@ 100kHz SMD 6.6mm*6.6mm*5.7mm
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 50V SMD
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD