TXC 7M-30.000MEEQ-T
7M Series 30 MHz 10 pF ±10 ppm -20°C ~ 70°C 3.2 x 2.5 x 0.7 mm Seam Seal Crystal
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC 7M-30.000MEEQ-T.
TME
Datasheet3 pages6 years ago
IHS
ODG (Origin Data Global)
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+28.12%
CAD Models
Download TXC 7M-30.000MEEQ-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2017-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 30MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
CTS Components405C11A30M00000
Crystal 30MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 50Ohm 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-300-8-37CKM
Crystal 30MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 8pF FUND 60Ohm 4-Pin Mini-CSMD T/R
CTS Components403C11A32M00000
Crystal 32MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 32MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 50Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 28.63636MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 50Ohm 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of TXC 7M-30.000MEEQ-T provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 30MHz Nom
3.2x2.5 Timing XTAL 30 MHz 10ppm 10ppm -20 to 70C 10pF
10pF ¡À10ppm ¡À10ppm 30MHz 60¦¸ 3.2mm*2.5mm*800¦Ìm