TXC 7C-12.000MBA-T
CMOS Output Clock Oscillator, 12MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC 7C-12.000MBA-T.
IHS
Datasheet1 page10 years ago
ODG (Origin Data Global)
TXC SCT
Farnell
CAD Models
Download TXC 7C-12.000MBA-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Introduction Date2015-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 12MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Standard Clock Oscillators 12.00MHz 3.3V 25ppm -40C to 85C
Oscillator MEMS 13MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 12 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 25 ppm, 3 V, DSC1101
Oscillator MEMS 12.288MHz ±25ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator XO 12MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin DIP Module Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of TXC 7C-12.000MBA-T provided by its distributors.
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD