Telemecanique XX630S1NCM12
Ultrasonic Proximity Sensor, 30MM, Stainless, NPN+ Opions, Osisense Xx Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Telemecanique XX630S1NCM12.
Burklin Elektronik
Datasheet6 pages3 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
CAD Models
Download Telemecanique XX630S1NCM12 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Flow Sensor Mass Air ±5% 0L/m to 3L/mFlow Range 200kPaOperating Pressure
Honeywell58426HV
Magnetoresistive Sensor, 350mV, Cylindrical
Honeywell58426LV
Speed & Position-Trans & Indust Speed Rohs Compliant: No |Honeywell 58426LV
HoneywellHOA6299-002
Transmissive Optical Sensor; Output Current:10mA; Sensor Output:NPN; Opto Case Style:Module
PROXIMITY SEN., INDUCTIVE, AL SWARF RESISTANT, NICKEL-BRASS, SHORT BODY, M18, SHIELDED, 4 ...
Proximity Sensor Inductive NO 4mm 10V to 30VDC 2-Pin
Descriptions
Descriptions of Telemecanique XX630S1NCM12 provided by its distributors.
Proximity Sensor Ultrasonic NO/NC NPN 100cm 12V to 24V
ultrasonic sensor - M30 stainless steel - diffuse - Sn 1m - 1NO+1NC - M12
TELEMECANIQUE SENSORS XX630S1NCM12 Ultrasonic sensor-M30 stainless steel
Ultrasonic Sensor, 1M, 24Vdc; Frequency:200Khz; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:60°C; Beam Divergence:10°; Product Range:Xx Series; Sensing Range Max:1M Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XX630S1NCM12