TE Connectivity EV24-0.5-02-44M
Ev24 Common Mode Choke 250Vac, 0.5A, 44Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV24-0.5-02-44M
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity EV24-0.5-02-44M.
IHS
Datasheet5 pages0 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2002-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN122-0.6-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 600mA 1.18Ohm DCR Thru-Hole
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
TE ConnectivityRN114-0.3-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 1.75Ohm DCR Thru-Hole
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.25A 2.4Ohm DCR Thru-Hole Box
General Purpose Inductor, 0.047uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity EV24-0.5-02-44M provided by its distributors.
Common Mode Chokes Dual 44000uH 10kHz 0.5A 1.25Ohm DCR Thru-Hole
SUPPRESSION CHOKE, COMMON MODE, 0.5 A, DCR THRU-HOLE, PIN, EV/EH SERIES
Common Mode Chokes / Filters 44mH 0.5A - VERTICAL COMMN-MODE SPPRESSN
Choke, Common Mode, 44 mH, 500 mA
Single Phase EMI Filter, 250V, 400HzHz