TE Connectivity RL73N1JR22JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.22ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RL73N1JR22JTD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Electro Sonic
Newark
TE Connectivity
Sager Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Related Parts
PanasonicERJ-3RQJR22V
Res Thkflm 0603 220M Ohm 5% 1/10W 300Ppm/ C Smd
TE Connectivity / AMP1-2176052-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.2ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRLP73N1JR24JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.24ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRL73N1JR22JTD
Yageo GroupRL0603JR-070R22L
Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 5% 1/10W ±800ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-3RQFR22V
Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RL73N1JR22JTD provided by its distributors.
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.22 Ohm, 100 Mw, - 5%, 0603 [1608 Metric] |Cgs Te Connectivity RL73N1JR22JTD
Current Sense Resistors - SMD .22 OHM 5%1/10W 200PPM
RL73N 1J R22 5% 5K RL Resistance Value: .22 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 0.22 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RL73N1JR22JTD | Internal Number: 6-1622824-5 | TE Connectivity | CGS