TE Connectivity EH20-1.5-02-1M8
Eh20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EH20-1.5-02-1M8
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity EH20-1.5-02-1M8.
IHS
Datasheet5 pages0 years ago
Master Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
TE ConnectivityEV20-1.5-02-1M8
Ev20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV20-1.5-02-1M8
TE ConnectivityRN122-2-02
Common Mode Chokes Dual 1.8mH 10kHz 2A 75mOhm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN212-2-02
Common-Mode Choke 1.8mH 1A 340mOhm -30% to 50% Radial Leaded
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity EH20-1.5-02-1M8 provided by its distributors.
Common Mode Chokes Dual 1800uH 10kHz 1.5A 0.072Ohm DCR Thru-Hole
SUPPRESSION CHOKE, COMMON MODE, 1.5 A, DCR THRU-HOLE, PIN, EV/EH SERIES
Common Mode Chokes / Filters 1.8mH 1.5A -HRZNTL COMMN-MODE SPPRESSN
EH20 Common Mode Choke 250VAC, 1.
Choke, Common Mode, 1.8 mH, 1.5 A
Single Phase EMI Filter, 250V, 400HzHz