TE Connectivity ANT-418-PW-QW-UFL
418MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-418-PW-QW-UFL.
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
Master Electronics
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+48.81%
Supply Chain
Introduction Date2020-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW-UFL
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-868-PW-QW-UFL
868MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Cut Cable