TE Connectivity / P&B S87R7A2B1D1-24
Power Relay 24VAC 32Ohm 20A DPST-NO(52.6x41.1x61.5)mm Flange Industrial Relay
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B S87R7A2B1D1-24.
IHS
Datasheet1 page18 years ago
Electro Sonic
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity / P&BS87R11A2B1D1-24
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 24 VAC 32 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE Connectivity7-1608065-1
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VAC 72Ohm Flange Mount
Power Relay 24VAC 75Ohm 20A DPDT(38.73x35.56x73.66)mm Socket
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 20A DPST-NO (52.5x35.5x41)mm THT General Purpose Relay
TE Connectivity187-32Q200
Relay; 20 A; 24 VDC; 2 Form C, DPDT, 2 C/O; 72 Ohms; Solder/0.250 Quick Connect
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / P&B S87R7A2B1D1-24 provided by its distributors.
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 4000mW (Coil), 20A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay DPST-NO 20A 24VAC 32Ohm
S87R7A2B1D1-24=Solenoids |Potter&brumfield Te Connectivity S87R7A2B1D1-24
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 24V