TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J316RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 316ohm, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J316RBTDG.
Upverter
Datasheet10 pages8 years ago
IHS
element14 APAC
Newark
TE Connectivity
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRT0603BRC07332RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 332ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J294RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 294ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB3160V
Res Thin Film 0603 316 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07316RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 316Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 332ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP7-1879744-9
Res Thin Film 0603 332 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Medical T/R
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J316RBTDG provided by its distributors.
Surface Mount Thin Film Resistor, RP73 Series, 316 ohm, 100 mW, - 0.1%, 50 V
Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 316Ohm 100mW
RP73D1J316RBTDG, TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY
RP 1J 316R 0.1% 15PPM CUT LENGTH
RESISTOR, 0603, 316R, 15PPM; Resistance:316ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73