TE Connectivity / AMP ANT-433-MHW-SMA-S
433MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / AMP ANT-433-MHW-SMA-S.
Master Electronics
Datasheet7 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Sager Electronics
Component Distributors Inc.
TE Connectivity
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
+53.02%
Supply Chain
Introduction Date2023-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
I-Bar ISA.01 400~470MHz 1.5dBi Adhesive Glass Mount Antenna, 3M RG-174
TE ConnectivityANT-418-MHW-RPS-S
418MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE ConnectivityANT-418-MHW-RPS-L
418MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 4.5m Cable, RP-SMA Connector
TE ConnectivityANT-418-MHW-SMA-S
418MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
Taoglas Adhesive GNSS Antenna, GNSS, Black, NMO Connector, Direct Mounting, Cable Length: N/A
Ulysses AA.162 Mini Magnetic Mount GPS/ GLONASS Antenna, 3M RG-174 SMA(M)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / AMP ANT-433-MHW-SMA-S provided by its distributors.
ANTENNA 433MHZ DIPOLE MHW SHORT SMA
DIPOLE ANTENNAS FEATURE A DURABLE UNOBTRUSIVE HOUSING
General ISM 413MHz 453MHz 145mm*15.5mm*145mm
ANT-433-MHW-SMA-S, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
Antenna 433MHz Dipole MHW Short SMA Antenna Type: Module Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LoRaWAN LPWAN Mounting Location: Remote Module Single Band LPWAN LoRaWAN | Antenna | Part Number: ANT-433-MHW-SMA-S | Internal Number: ANT-433-MHW-SMA-S | TE Connectivity |