TDK TSL0709RA-100K1R9-PF
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 1KHz 20Q-Factor 1.9A 43mOhm DCR RDL Ammo Pack
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK TSL0709RA-100K1R9-PF.
TDK
Datasheet2 pages9 years ago
IHS
Electro Sonic
CAD Models
Download TDK TSL0709RA-100K1R9-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 2.5A 0.043Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, Ferrite-Core
Ind Power 10uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.5A RDL
Ind RF Choke Wirewound 10uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 1.96A RDL Bag
TAIYO YUDENLHL08TB100K
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 65Q-Factor Ferrite 2.4A 0.041Ohm DCR RDL Ammo
Inductor Power Drum Core 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2A 0.045Ohm DCR RDL Box
Descriptions
Descriptions of TDK TSL0709RA-100K1R9-PF provided by its distributors.
FIXED IND 10UH 1.9A 43 MOHM TH
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element