TDK SLF7028T-220MR75-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 180mOhm DCR T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK SLF7028T-220MR75-PF.
IHS
Datasheet2 pages24 years ago
DigiKey
CAD Models
Download TDK SLF7028T-220MR75-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-12-25
LTD Date2016-06-30
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.96A 0.135Ohm DCR T/R