TDK SL1215-562KR20-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6mH 10% 1KHz 200mA 6.4Ohm DCR RDL Bulk
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK SL1215-562KR20-PF.
IHS
Datasheet2 pages24 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-12-22
LTD Date2017-06-30
Related Parts
Ind 5600.00 Uh 0.250 A 6300.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-562K
Inductor Power Wirewound 5600uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.22A 14.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Shielded Wirewound 5600uH 10% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 0.25A 12Ohm DCR T/R
RF Choke Wirewound 5600uH 10% 252KHz 20Q-Factor Ferrite 0.05A 18Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 5600uH 10% 1KHz Ferrite 0.359A 3.92Ohm DCR AXL Bag
Ind Power 5.6mH 10% 1KHz Ferrite 63mA Axial T/R
Descriptions
Descriptions of TDK SL1215-562KR20-PF provided by its distributors.
FIXED IND 5.6MH 200MA 6.4 OHM TH
General Purpose Inductor, 5600uH, 10%, 1 Element
卤10% Power Inductors ROHS