TDK NLV25T-3R9J-EFD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 2.1Ohm DCR 1008 Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLV25T-3R9J-EFD.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet6 pages7 years ago
IHS
Newark
Inventory History
3 month trend:
-3.39%
Alternate Parts
This Part
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
60,307
Authorized Distributors
5
Inductance
3.9 µH
3.9 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
180 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Ind RF Chip Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Ind Chip Wirewound 3.9uH 5% 7.9MHz Ferrite 190mA 0603 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 1210 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK NLV25T-3R9J-EFD provided by its distributors.
2.5Mm X 2Mm X 1.8Mm, -40 To +105 Degc, 180Ma, 3.9 H, 2.1/Tape And Reel |Tdk NLV25T-3R9J-EFD
7.96MHz 48MHz 180mA 30@7.96MHz 3.9¦ÌH 2.1¦¸ ¡À5% 1008 2.5mm*2mm*1.9mm
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.1OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=3.9μH, L x W x T :
NLV-EFD 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 3.9muH
INDUCTOR, 3.9UH, 0.18A, 1008, AEC-Q200
180mA 3.9uH 卤5% 1008 Power Inductors ROHS