TDK NLFV32T-101K-EF
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLFV32T-101K-EF.
TDK
Datasheet6 pages7 years ago
Farnell
Newark
Inventory History
3 month trend:
-1.66%
CAD Models
Download TDK NLFV32T-101K-EF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
TAIYO YUDENLB2518T101K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz Ferrite 0.06A 2.73Ohm DCR 1007 T/R
TAIYO YUDENLB2518T101KV
Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 1210 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 100uH 10% 796KHz Ferrite 40mA 1008 Blister Plastic T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 10% 796KHz 10Q-Factor Ferrite 40mA 4.8Ohm DCR 1008 Blister T/R
Descriptions
Descriptions of TDK NLFV32T-101K-EF provided by its distributors.
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 100uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 0.055A 2.64Ohm DCR 1210 T/R
NLFV-EF Series 1210 100 uH ±10 % 55 mA 2.2 Ohm SMT Shielded Wirewound Inductor