TDK FK24X7R2A152KN000
卤10% 100V 1.5nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK24X7R2A152KN000.
TDK
Stock
12,054
Authorized Distributors
1
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK FK24X7R2A152KN000 provided by its distributors.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1.5nF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,100V,1.5Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK24X7R2A152KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount, 1810
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 100V 1500pF ±10% X7R